Liceum ADE

Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim działa od 2018 roku, powstała i pracuje w oparciu o standardy, program i doświadczenia wypracowane w szkołach prowadzonych przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja, w tym w Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku, która prowadzi edukację licealną już od 2013 roku.

W ADE w Pruszczu Gdańskim, w 2022 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pierwszych absolwentów szkoły podstawowej, przygotowaliśmy możliwość kontynuowania nauki na poziomie liceum ogólnokształcącego.

Organizatorkami edukacji licealnej przy ADE w Pruszczu Gdańskim są dr Irena Chawrilska i Justyna Januszewska, mające doświadczenie pracy z uczniami Liceum ADE w Gdańsku oraz w pracy akademickiej.

Gwarancją jakości przyjętego sposobu edukacji jest:

• kadra pedagogiczna z doświadczeniem pracy na poziomie licealnym;
  • mentorzy, kreatorzy atmosfery życia nowej szkoły;
  • specjaliści pomocy psychologiczno-pedagogicznej;
  • trenerzy i inni fachowcy współtworzący projekty edukacyjne.